Kancelaria Prawna Leszek Krupanek

Z życia kancelarii

Gazik w ramieniu

Pani Barbara tak nieszczęśliwie upadła, że złamała sobie rękę. Złamanie było na tyle skomplikowane, że nastawienie kości musiało się odbyć operacyjnie, zaś sama kość została wzmocniona tzw. gwoździem śródszpikowym, czyli długim prętem prowadzonym wzdłuż całej kości (wewnątrz), celem jej ustabilizowania i unieruchomienia.

Niestety, lekarz operujący ramie p. Barbary niedokładnie zamocował ów pręt i po kilku miesiącach moja klientka z przerażeniem stwierdziła, że z jej barku wystaje jakieś zakrwawione żelastwo.

Udałą się czym prędzej do szpitala, gdzie ją uprzednio operowano i tam przeszła zabieg naprawczy, polegający na ponownym zamocowaniu i zabezpieczeniu pręta wewnątrz kości. Po tym zabiegu pacjentka początkowo poczuła stopniową poprawę, lecz z biegiem kolejnych tygodni, zaczęła czuć się coraz gorzej.

Ręka wciąż bolała, zaś każda próba ruchu ramieniem wywoływała dodatkowe, nieznośne cierpienie. Pacjentka zaczęła gorączkować, zaś bark był coraz bardziej opuchnięty. Moja klientka udałą się więc do lekarza, który stwierdził stan zapalny i zalecił smarowanie maścią. Niestety nic to nie dało, a pacjentka coraz bardziej cierpiała. O konsultację poproszony został reumatolog, który po obejrzeniu ramienia bez słowa wziął skalpel, naciął ramię pacjentki i wydobył stary zaropiały gazik, pozostawiony przez ekipę chirurgów. W ślad za gazikiem z ramienia p. Barbary trysnęła ropa, która zbierała się wokół pozostawionego w ciele pacjentki gazika.

Po zawiadomieniu szpitala o zaistniałej sytuacji szpital wyraził ubolewanie i wskazał swojego ubezpieczyciela, który bez zbytnich oporów wypłacił p. Barbarze odpowiednią satysfakcjonującą pacjentkę sumę jako rekompensatę cierpień związanych z wielomiesięcznym znoszeniem dolegliwości wynikających z rozwijającego się stanu zapalnego związanego z obecnością pozostawionego w organizmie pacjentki ciała obcego.

Tym razem i szpital i jego ubezpieczyciel stanęli na wysokości zadania, nie negując swojej odpowiedzialności i nie utrudniając poszkodowanej uzyskania należnych jej świadczeń.

Masz problemy, ale nie możesz się z nikim skonsultować?
My rozwiążemy Twój problem

Zadzwoń
(+48) 32 253-02-45
(+48) 731 13 13 13